FESTIVAL 2016 Program Aktéři Galerie Prakticky Podrobně O nás Ohlasy

 

Stáhnout program v PDF

 

Festival, to je den plný možností.

Celodenní výstava učebních materiálů, pomůcek a her v tělocvičně. Přednášky a workshopy v samostatných třídách.

Pro děti kreativní dílny. Celodenní hraní chytrých her. Relaxační zóna.

Jak si svůj den poskládáte Vy?

 


 

Pouze pro přihlášené:

 

9:00 – 12:00     Matematika profesora Hejného / Mgr. Petra Prokopová Machalová

  • Akreditovaný seminář Základy Hejného vyučovací metody (9:00 – 12:00, přihlášeným účastníkům bude umožněn dřívější vstup, přihlašování zde)

 

10:00 – 14:00    Metoda Splývavého čteníSfumato® / PaedDr. M. Navrátilová

  • Ucelený seminář, přihlášeným účastníkům bude umožněn dřívější vstup, info a přihlašování zde

 

Přednášky a workshopy/dílny pro všechny návštěvníky Festivalu (v ceně vstupného):

 

10:30 – 12:00    Genetická metoda čtení (90 min) / Výukové programy s.r.o. / 1. patro, učebna F

  • Seznámení s metodikou výuky psaní a čtení genetickou metodou.
  • Využití didaktických pomůcek, pracovních sešitů, pracovních listů pro výuku čtení.
  • Konkrétní využití metod RWTC od počátku první třídy.

 

10:45 – 12:15    Interaktivní matematika aneb jak to děti baví / Mgr. Zuzana Sanei / 1. patro, učebna E

  • Ukázky práce s vybraným materiálem, který usnadňuje dětem pochopení „Od konkrétního k abstraktnímu
  • Zábavné násobení a jednoduché dělení – Přijďte si vyzkoušet, jak i složitější matematické operace můžou být s pomocí názorných pomůcek snadno pochopitelné. Děti vezměte klidně sebou :-).

 

10:45 – 11:45    Komplexní výuka angličtiny ve škole i doma (60 min) / Ing. Michaela Tilton / 1. patro, učebna D

  • Cesta, jak se v angličtině propracovat od začátečníka až po úroveň rodilého mluvčího. Kombinace hodin angličtiny, online programů, čím výuku doplňovat – metody, které fungují a které ne a proč.

 

11:00 – 12:00    Čtenářská gramotnost (60 min) / Thovt / přízemí, učebna A 

  • Podpora čtenářství a prohlubování vztahu ke knize, jak vybrat vhodné knihy či texty. Nabídka různých metod a činností vedoucích k podpoře čtenářství.

 

11:00 – 12:30    Kariérové poradenství / lektorka Andrea Krchová (90 min) / just4you / přízemí, učebna B

  • Proč učit kariérové poradenství na školách?
  • Kariérové poradenství zná nástroje a metody, které podpoří Vás a Vaše děti v zodpovědném rozhodování o dalším směřování vzdělávací a na to navazující profesní dráhy. Kariérové poradenství řeší otázky, v čem je každý z nás dobrý, jak pracovat s vlastní jedinečností a proč by o svých silných stránkách měly přemýšlet a dobře je znát i děti. 
  • Výběr budoucího povolání se pak stává zodpovědným procesem.

 

12:00 – 12:45    Vzdělávací portál Fred – multimediální příspěvky do hodin (45 min) / Fraus / 2. patro

  • Cílem semináře je představit nový vzdělávací portál Nakladatelství Fraus. Portál Fred nabízí učitelům možnosti, jak obohatit výuku o aktuální a didakticky zpracovaná multimédia (videa, animace, interaktivní cvičení, pracovní listy, kopírovatelné materiály, testy). Účastníkům semináře pomůžeme zorientovat se v prostředí portálu a ukážeme jim, jak využívat všechny nástroje pro efektivní přípravu hodin. Příklady z praxe a užitečné rady poskytnou řadu námětů a aktivit do hodin.

 

12:00 – 17:00    Relaxační zóna – haptika (komunikace dotekem) a preventivní program proti šikaně / Asociace Misa ČR / přízemí, učebna A

  • Ukázky programu MISP v průběhu celého odpoledne.
  • Masáže děti dětem – masáže do škol. Přijďte si vyzkoušet a prožít respektující dotek, který ve stejné formě praktikují a zažívají děti 38 zemí světa již 15 let, v České republice již tři roky. Vhodné pro učitele, rodiče i děti.

 

13:00                LOSOVÁNÍ hodnotných cen – 1. kolo / tělocvična

  • Ceny se budou předávat přímo na místě a osobně vylosovaným účastníkům Festivalu.
  • Nebude-li vylosovaný účastník přítomen, proběhne losování dalšího výherce.

 

13:30 – 14:30    Interaktivní matematika aneb jak to děti baví / Mgr. Zuzana Sanei / 1. patro, učebna E

  • Ukázky práce s vybraným materiálem, který usnadňuje dětem pochopení – „Od konkrétního k abstraktnímu
  • Desítková soustava a počítání s tisíci – Tentokrát nahlédneme na velká čísla nejenom díky představivosti, ale zcela konkrétně, a to doslova. Díky tomu se v nich snadno zorientuje i dítě, které žádnou představivost, neboli abstraktní myšlení v tomto směru nemá.

 

13:30 – 14:30    Emoční inteligence – lektorka Monika Just (60 min) / just4you / přízemí, učebna B

  • Emoční inteligence je o našich vnitřních kvalitách, které každý máme v sobě. Jen je bohužel občas neumíme rozvíjet. Je to naše schopnost rozumět sám sobě, pochopit své vlastní vnitřní inklinace a umět s nimi pracovat, tak abychom prožívali naplněný život. Teprve pokud rozumíme sami sobě, dokážeme rozumět a chápat druhé lidi. Dokážeme vytvářet plnohodnotné vztahy, založené na vzájemné důvěře a partnerském principu. Emoční inteligence je o tom, jak žít život plný svobodných rozhodnutí s důvěrou sám v sebe i v ostatní. Život v němž jsme připraveni převzít osobní odpovědnost za tato svá svobodná rozhodnutí. 
  • Emoční inteligenci máme každý a celý život s ní pracujeme a rozvíjíme ji. Je to naše cesta k vědomosti. Je to cesta, na kterou nikdy není pozdě.

 

13:45 – 14:30    Interaktivní učebnice Flexibooks (45 min) / Fraus / 2. patro

  • Cílem semináře je seznámení s novou podobou interaktivních učebnic Flexibooks. Novinka je šitá na míru učitelům a školnímu prostředí. Nabízí kompletní obsah systémových učebnic včetně interaktivních cvičení, příručky učitele, pracovního sešitu a doplňkových materiálů. 
  • Účastníci si budou moct vyzkoušet uživatelsky příjemné prostředí nové čtečky umožňující pedagogům plně využít didaktický potenciál vzdělávacích materiálů. Naučí se také vkládat do i-učebnic vlastní materiály v různých formátech. Budou jim představeny jednotlivé licence i-učebnic.

 

14:30 – 15:30    Matematika profesora Hejného / Mgr. Petra Prokopová Machalová / 1. patro, učebna E

  • Otevřený workshop s diskuzí pro rodiče a širokou veřejnost (14:30 – 15:30) info zde
  • Cílem otevřeného workshopu je nabídnout možnost (často zvědavým, někdy bezradným) rodičům, jejichž děti mají ve školách matematiku Hejného, aby se s touto metodou krátce seznámili (12 principů Hejného metody + praktická minidílna + otázky přítomných).

 

14:30 – 15:30    Představení Ypsilonie aneb i s výjmenovanými slovy si můžeme zvesela hrát (60 min) / Loris Games, s.r.o. / 1. patro, učebna C

  • Cesta do vyjmenované země je jednoduchá zábavná hra pro celou rodinu. A na té cestě se děti i dospělí zcela mimochodem naučí spousty slov vyjmenovaných a jim příbuzných – aniž o tom ví, a dokonce aniž to chtějí… :-)
  • Autorkami Ypsilonie jsou učitelky češtiny, které mají zkušenost z práce z poradny Ústavu pro jazyk český AV ČR.

 

14:45 – 15:45    Výukové metody a cíle v hodinách českého jazyka (60 min) / Výukové programy s.r.o. / 1. patro, učebna F

  • Využití didaktických pomůcek pro různé formy výuky.

 

14:45 – 15:45    Emoční inteligence pro děti – lektorka Monika Just (60 min) / just4you / 1. patro, učebna B

  • S dětmi pracujeme s EQ už od tří let. Děti je třeba nejprve naučit rozumět svým emocím a umět s nimi pracovat zdravým způsobem. Poté je vést k empatickému projevu, který je partnerský a nikoliv závislý. Děti, které chápou sami sebe a lidé kolem sebe, umí daleko lépe nastavovat hranice, zastat se sami sebe, rozvíjet svůj potenciál, spolupracovat a kooperovat. Vyrostou z nich zralý a vědomí lidé, kteří budou vychovávat další zralé a vědomé. Lidé, kteří dokážou žít svůj naplněný život.

 

15:00 – 16:00    Povídání o potřebách dnešních dětí / Jana Krumpholcová / 1. patro, učebna E

Jaký je dnes pohled dospělých na děti a jejich potřeby? Odtržení od přírody, reality... Jak moc dítě zatěžovat – láskou, povinnostmi, technologiemi...?

 

Angličtina – představí se několik agentur (ukázky à 30 min) / 1. patro, učebna D

  • 12:15 – 12:45    Helen Doron
  • 13:30 – 14:00    Philadelphia Academy
  • 14:15 – 14:45    Hampson
  • 15:00 – 15:30    Wattsenglish

 

16:15                LOSOVÁNÍ hodnotných cen – 2. kolo / tělocvična

  • Ceny se budou předávat přímo na místě a osobně vylosovaným účastníkům Festivalu.
  • Nebude-li vylosovaný účastník přítomen, proběhne losování dalšího výherce.

 

Celodenní aktivity/dílny pro děti i dospělé:

 

Herna MindOK – celodenní hraní chytrých her v odděleném prostoru / přízemí, učebna C

Tvoření pro děti – nabídka dílny pro děti od profesionálů – po celý den / přízemí, chodba

 


 

Změna programu vyhrazena.

 

Facebookinfo@festivalchytrehouceni.cz • tel. 777 857 358