FESTIVAL 2016 Program Aktéři Galerie Prakticky Podrobně O nás Ohlasy

 

Proč jít na Festival?

Třeba proto, že vás zajímá, co se děje ve školách a školkách? Protože máte děti a chcete si vzít tipy na chytré dárky? Protože si chcete vzít inspiraci na program na příští tábor, víkendovou výpravu? Protože chcete jít na seminář, který vás už dlouho zajímal, a teď vám ho Festival přivezl skoro až domů? Protože jedna věc je číst si o nových pomůckách do třídy na webu, a úplně jiná je možnost vzít je fyzicky do ruky, pobavit se s lidmi, kteří s nimi již pracují, a udělat si vlastní názor? Festival, to je inspirace, potkávání, nové zkušenosti. Kde jinde tohle najdete na jednom místě? :-)

Pro koho Festival je?

Pro ty, kteří věří, že má smysl do učení investovat - svůj čas, energii, chuť i peníze. 

Festival chytrého učení má smysl pro:

  • učitele základních škol, kteří hledají inspiraci na výuku a nové pomůcky do svých tříd
  • ředitele školek, kteří by rádi dobře připravili své děti na školu
  • vychovatelky v družinách, které chtějí s dětmi smyslupně tvořit
  • pedagogy, kterým se osvědčuje alternativní výuka a chtějí se dál rozvíjet
  • učitele, kteří chtějí vidět, že jejich děti učení baví, a přitom váhají, jak s novým stylem začít
  • rodiče, samozřejmě :-) 
  • děti, které by rády svým rodičům či prarodičům poradily, jaký dárek jim udělá opravdu radost
  • rodiny, pro které je společný čas ideální chvílí na chytré hry
  • zvídavé dospěláky, kteří chtějí na jednom místě vidět budoucnost svých dětí

Kde bude Festival probíhat?

Na 5. základní škole Dukelská v Mladé Boleslavi, která už řadu let systematicky otevírá výuku novým trendům, spolupracuje úzce s rodiči svých žáků a nedávno dostala také nový kabát. Školní tělocvična se promění ve výstavní halu, ve vybraných třídách poběží přednášky, na hlavní promenádě čekají kreativní dílny.

Kolik času mám na Festival počítat? 

Někdo přijde na dvě tři hodinky, jiný na celý den. Záleží, co vás zajímá z přednášek, ty běží po celý den a vybere si každý. Ve výstavní hale alias télocvičně bude čekat přes dvacet různých vystavovatelů, tak si to vynásobte. Každopádně, začínáme v 10 hodin a končíme v pět odpoledne, mezitím se bude pořád něco dít. A to nemluvíme o tom, koho ze známých tu potkáte a s kým se zapovídáte.

Mohu vzít s sebou i děti? 

Určitě, dobrý nápad! Zaprvé, učení je o dětech, u řady her a pomůcek uvidíte sami, jak se jim líbí. Budou pro ně nachystané kreativní dílny, stejně jako třeba ukázkové hodiny angličtiny. A kdy jindy se podívají do škoy v sobotu, kdy to tam vypadá úplně jinak? 

Najíme se na Festivalu? 

Celý den o hladu? Kdepak, mysleli jsme na vás i s občerstvením. Ve školní jídelně se na vás těší stánek Férovka* jako malovaný z farmářských trhů: teplý oběd, obložené housky, špaldové koláče slané i sladké, káva, čaj, domácí limonády.

*Férovka je rodinná restaurace s programem a vlastní výrobou – místo pro mezigenerační setkávání. Při vytváření konceptu Férovky jsme se inspirovali kulturními a literárními kavárnami 20. let 20. století, které byly taktéž místem setkávání, inspirací, kulturním bodem regionu i rozvojem podnikání. Jídlo je připravované každý den vždy čerstvé ze sezónních surovin s ověřeným původem zejména regionu Polabí. Našimi dodavateli jsou regionální farmáři. Zajišťuje již 3. rokem lepší stravování do školek a škol v regionu a máme s ním tu nejlepší zkušenost. Současně vyrábíme i zdravé svačiny do škol. Pečeme si vlastní pečivo (bílé, celozrnné, chléb různých druhů, bezlepkové).

Kdo všechno bude na Festivalu vystavovat?

Vybírali jsme pečlivě a tak, abyste našli zajímavosti z nejrůznějších směrů: pěkné knížky, chytré hry, stavebnice technické  i hudební, pracovní listy pro nadané děti, pomůcky domů i do třídy nebo družiny. Celkem přes 30 vystavovatelů, kteří za námi do Mladé Boleslavi přijedou z celé České republiky. Ochutnávku najdete tady.

Jaké je na Festival vstupné?

Férové. Celý den s výstavou i přednáškami stojí jen 100 korun. Pro rodiny s dětmi je potom speciální zvýhodněná cena 150 korun (2-3 děti). 

Dá se z Festivalu odejít a zase se vrátit?

Určitě. Máte vybranou jednu přednášku dopoledne, druhou odpoledne a mezitím chcete stihnout ještě procházku po Stěpánce nebo tenisový trénink? Žádný problém, jsme flexibilní. Dostanete razítko na ruku a je to. Hlavně se vraťte včas, ať tu druhou přednášku nepropásnete :-)

Co vzít s sebou? 

Chuť nechat se inspirovat? Náladu poznat něco nového? Otázky, které se vám už dlouho honí hlavou? 

Kde nejlépe zaparkovat?

Hned vedle školy jsou dvě parkoviště (u věžáků plus u bývalého Cartecu), další potom u obchodních center vzdálených 5 minut chůze (Bauhaus a Penny Market). A nechcete rovnou přijít pěšky? Nebo přijeďte na kole; s sebou stačí zámek, stojany a další místo máme.

Mám se na některé přednášky přihlásit dopředu, ať mám jistotu, že se vejdu? 

Snažili jsme se všechno poskládat tak, abyste si mohli vybrat. Některé přednášky se dokonce opakují dopoledne i odpoledne. Registace byla potřeba jen na půldenní seminář Hejného metody učení, všechno ostatní stačí až na místě - prostě vybrat si a přijít včas do správné třídy.

 

 

Facebookinfo@festivalchytrehouceni.cz • tel. 777 857 358